Začnite s kampaňou už dnes

Autor: Michal Jamrich | 14.3.2012 o 8:44 | (upravené 14.3.2012 o 11:49) Karma článku: 10,95 | Prečítané:  598x

Slovenské politické strany si zo štátnej kasy ukusnú neuveriteľných 48,1 eur. Zamysleli ste sa niekedy nad tým koľko ľudí musí pracovať na to aby im na mítingu mohla hrať Tublatanka ?

 

Vážené politické strany.

To vážne chcete povedať občanom Slovenskej republiky že na Vašu činnosť potrebujete dokopy 48,1 milióna eur ? Ak si myslíte, že získate viac voličov tým, že sa na nich budete usmievať z billboardov na každom rohu, mýlite sa. Určite sa nezdá choré len mne že ako občan a daňový poplatník si musím toto obťažovanie ešte aj zaplatiť. Zoberme si bežného občana. Hrubú mzdu má 700 eur. Štátu pri takejto mzde odvedie zamestnávateľ do štátnej kasy 397,27 eur. Zamestnancovi zostane 548,73 eur z čoho ale tak či tak odvedie štátu ďalších 20% na DPH čo je suma 91,45 eur. A to nepočítam s tým, že nakupuje benzín alebo alkohol kde na spotrebných daniach zaplatí oveľa viac. Do štátnej pokladnice tak nakoniec odvedie 488,72. Za jedno volebné obdobie (4 roky) takto zaplatí 23458,56 eur. To mi chcete povedať že je normálne aby 2050 ľudí na Slovensku pracovalo 4 roky len na Vaše perá, kvetinky a guláše ?

Navrhujem Vám preto inú vec ako tieto peniaze využiť efektívnejšie, a vytĺcť z toho aj dobrý politický kapitál. Takmer neustále sa na Slovensku na niečo zbiera. Dám Vám malý príklad. Na internete som našiel nadáciu ktorá zbiera na nejakú mašinku za 85 tisíc eur ktorá slúži na liečbu rakoviny. Z Vašich príspevkov by ste takýchto strojov mohli kúpiť až 565. Vaše príspevky Vám postačia na to aby ste mohli každý mesiac poskytovať  ľudom informácie o tom, aký prístroj ste kúpili a kde ste pomohli. Nemusí to byť zrovna takáto forma. Ani sa mi nechce počítať ako dlho by Vám peniaze vydržali na sponzorovanie relácie Modré z neba. Váš budúci volič určite viac ocení takúto formu propagácie. A pán Fico a jeden nemenovaný pán starosta čo sedí v parlamente naozaj týmto nemyslím preháňať asfaltovacie stroje po nových cestách a stavať ihriská v každej Hornej Dolnej.

A oháňať sa s tým že keď nebudete mať peniaze budú mať väčší vplyv finančné skupiny neuspeje. Určite nikomu nebude vadiť keď napríklad také J&T zaplatí výmenu postelí v nejakej nemocnici vo Vašom mene. Keď chcú, nech platia. Ale potom môžete bez obáv zverejniť čo za to dostali. Nikto sa na Vás hnevať nebude.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

KOMENTÁRE

Trump je v Poľsku populárnejší než pápež

Prezident potešil Poliakov poukazujúc na úlohu Poľska pri budovaní Západu.


Už ste čítali?